Jövő évi miseszándékok írathatók az irodában

Mivel egyre több a megbetegedés, ezért szükséges, hogy még fokozottabban figyeljünk a fertőzés veszélyének csökkentésére. Ezért kérjük a kedves híveket, hogy CSAK A ZÖLD SZALAGGAL KIJELÖLT HELYEKET FOGLALJÁK EL!

Nyomatékosan kérjük, hogy a templomban mindenki viselje a maszkot! Ha valaki a betegség jeleit érzi magán, ne jöjjön el addig a templomba, amíg ezek el nem múlnak!

Továbbra is imádkozzunk a betegekért, az orvosokért és az ápolókért, és segítsük azokat, akik a járvány miatt súlyos anyagi gondokkal küzdenek!

November 21-én, Krisztus Király előestéjén a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus titkársága világméretű szentségimádásra hív bennünket, amelyhez mi is áhítattal csatlakozunk. Ezért a templomunkban 17 órakor, szentmise előtt szentségimádást tartunk.

Fatimai engesztelésünket 13-án, pénteken este 5 órakor tartjuk.

Jövő évi miseszándékok írathatók az irodában.

Mivel egyre több a megbetegedés, ezért szükséges, hogy még fokozottabban figyeljünk a fertőzés veszélyének csökkentésére. Nyomatékosan kérjük, hogy a templomban mindenki viselje a maszkot, (kivéve természetesen a miséző papot, a kántort és a felolvasókat). Ha valaki a betegség jeleit érzi magán, ne jöjjön el addig a templomba, amíg ezek el nem múlnak. Továbbra is imádkozzunk a betegekért, az orvosokért és az ápolókért, és segítsük azokat, akik a járvány miatt súlyos anyagi gondokkal küzdenek.

Ma missziók vasárnapja van. Imádkozzunk a misszionáriusokért és az Egyház missziójáért!

Október 20-án, kedden, Szent Vendel ünnepén a szentmise a temetői templomban lesz este 6 órakor.

Október 25-én óraállítás lesz, így az esti szentmisék már este 6 órakor kezdődnek.   

November 1-én, Mindenszentek napján délután lesz a síremlékek megszentelése. Akik szeretnék megszenteltetni a temetőben a síremlékeket, kérjük, hogy jelezzék a sekrestyében vagy az irodában október 30-ig!

November 2. halottak napja, imádkozzunk elhunytjainkért és látogassuk a temetőket!

A novemberi Adoremusok a sekrestyében átvehetőek.

Október hónap a rózsafüzér hónapja, minden szentmise előtt fél órával rózsafüzért imádkozunk.

Október 13-án, kedden fatimai engesztelést tartunk, ezért a szentmise este 7 órakor lesz, előtte 6 órától imaórát tartunk.

Október 18-án, azaz a jövő vasárnap a fél 10-es szentmisét Kostecki András atya, a magyar domonkosok elöljárója mutatja be. András atya idén ünnepli pappá szentelésének 25. évfordulóját, ebből az alkalomból mutatja be ezüst miséjét.

Október 18-án, vasárnap gyűjtés lesz a missziók javára.

Október 20-án, kedden, Szent Vendel ünnepén a szentmise a temetői templomban lesz este 6 órakor.
 
Október 25-én óraállítás lesz, így az esti szentmisék már este 6 órakor kezdődnek.

Október hónap a missziók hónapja, e hónapban különösen imádkozzunk a missziókért!

Rózsafüzér Királynője tiszteletére Vasváron, október 7-én, szerdán 18 órakor a szentkúti kápolnában szentmisét tartunk. Buszt indítunk azok számára, akik egészségi állapotuk miatt nem tudnak kisétálni a Szentkútra. A busz negyed 6-kor indul a plébániatemplomtól.

Szeptember 27-én lesz templomunkban bérmálás, ezért a szentmise 10 órakor kezdődik. Kérjük a kedves híveket, hogy a vírusra való tekintettel, amennyiben lehetséges, a szombat vagy vasárnap esti szentmisére jöjjenek, így elsőbbséget adva a bérmálkozóknak és családjuknak. Megértésüket köszönjük!

Október hónap a Szűzanya hónapja, ezért a szentmisék előtt fél órával rózsafüzért imádkozunk.

Október 2. elsőpéntek. E nap a szokott módon zajlik, reggel 8 órakor szentség kitétel, este negyed 7 órától közös szentségimádás, 7 órakor szentmise, majd titokcsere lesz. Kérjük a kedves híveket, hogy a hátul kihelyezett táblán szentségimádási órákra iratkozzanak fel, akik tudnak vállalni egy órát! Köszönjük.

Október 4-én vasárnap, a fél 10 órakor kezdődő szentmise keretében hálát adunk az idei terményekért. Aki szeretné megáldatni a terményét, hozza el, hogy kihelyezhessük az oltár elé!