1Úton Zarándoklat

Az idei 1Úton zarándoklat az egyházközség egy nagy eseményéhez kapcsolódik augusztus 15-én.

Hittig Gusztáv, a Károly Király Imaliga korábbi elnöke felajánlotta, hogy Szent István és Boldog IV. Károly csontereklyéjét, valamint egy Szent Vér ereklyét a vasvári plébániának ajándékoz.
Az ereklyéket zarándokok fogják Vasvárra hozni, ahol a Nagyboldogasszony búcsú ünnepi nagymiséjéhez kapcsolódóan fogadja az egyházközség a plébániatemplomnál. Majd ezt követi a szentmise, ami a búcsú megszokott rendje szerint a temetőben lesz, egy órával később a szokásosnál, 11 órától.
Aki szeretne kapcsolódni az 1Úton zarándoklathoz, mely éjszaka indul és délelőtt 10 órára érkezik Vasvárra, figyelje a Vasvári Újság augusztusi számát, a templomi hirdetéseket, weboldalunkat illetve az 1utonvasvar facebook oldalt.


  • Mária Út
  • 1Úton Nemzetközi Zarándoknap
  • 1úton Vasvár Facebook oldal