Hírek 2018

A Karitász javára gyűjtött adomány Vasváron 119.525 Ft, plébániánkon összesen 233.845 Ft volt.

December 24-én, holnap délután 16 órakor lesz Pásztorjáték a hittanos gyermekek előadásában.

December 27-én a hagyományt megtartva lesz János áldás, vagyis a bor megáldása. Így a szentmise este 18 órakor lesz, majd azt követően a közösségi teremben borkóstolás lesz.

A plébániahivatal 2018. december 24-től 2019. január 1-ig zárva tart.

Megjelent a Görögkatolikus Szemlélet Magazin karácsonyi száma. Nemcsak hitbeli kérdésekről, az Eucharisztia tiszteletéről és gyermekvállalásról olvashatunk benne, hanem például lovasíjászatról, futballról, a Reál Madrid csapatról. A magazin a könyvespulton található meg.

Az ünnepi szentmiserend a hirdetőtáblán olvasható.

2018.december 24-én: délután 16 órakor Pásztorjáték a hittanos gyermekek előadásában.

Karácsonyi szentmiserendünk

December 24. 24.00 órakor: ÉJFÉLI SZENTMISE

December 25. Karácsony:
– este 18.00-kor

December 26. karácsony másnapja:
– este 18.00-kor

December 31. Hálaadó szentmise:
– este 18.00 óra-kor

2019. január
Január 1. Újév napja:
– este 18.00 órakor

Január 6. Vízkereszt ünnepe:
– este 18.00 óra-kor

December 22-én, szombaton délután a gyermekkarácsonyi program a következő: 13.00-tól gyülekező a Nagy Gáspár Kulturális Központban, a program 13.30-tól  16.30-ig tart.

Plébániánk 2018. évi adventi lelkigyakorlatát december 20-án, 21-én és 22-én tartjuk a vasvári templomban. Csütörtökön, 20-án, és pénteken, 21-én 18 órakor kezdődik az elmélkedés, majd annak befejeztével lehet elvégezni a karácsonyi gyónást. Viszont szombaton, 22-én 17 órakor kezdődik az elmélkedés, majd utána szentmise.

Az idős és beteg hívők a karácsonyi szentgyónásukat és szentáldozásukat otthonukban december 18-án, kedden és 19-én, szerdán végezhetik el. Kérjük a hozzátartozókat, hogy ha valaki szeretné otthonában elvégezni szentgyónását, szentáldozását, ezt december 16-áig jelezzék a sekrestyében vagy a hivatalban!

Az ünnepi szentmise rend a hirdetőtáblán olvasható.

Szeretettel várunk mindenkit a Vasvár Városi Kórus ünnepi hangversenyére a vasvári plébániatemplomba!

Időpont: 2018. december 15. szombat, 19 óra

Közreműködnek: Gyöngyössy Anna, Máron Hajnalka, Márton Zsuzsanna, Piri Vivien, Vass Alexandra

Vasvár Város Önkormányzata és a plébániaközség tisztelettel vár minden érdeklődőt 2018. december 2-án, ma 15.00 órára a vasvári Nagyboldogasszony-templom elkészült külső felújításának megáldására és átadására. A templomot megáldja dr. Székely János Püspök Úr.

Adventi időben hajnali (roráté) szentmisék reggel 6 órakor lesznek hétfőtől péntekig. Fél 6-tól imádságos áhítat kezdődik.  Kivétel december 7-én elsőpénteken, e nap a szokott módon zajlik, reggel 8 órakor szentség kitétel, délután 5 órától közös Szentségimádás, 6 órakor szentmise, majd titokcsere lesz.

Plébániánk 2018. évi adventi lelkigyakorlatát december 20-án, 21-én és 22-én tartjuk a vasvári templomban. Csütörtökön, 20-án, és pénteken, 21-én 18.00 órakor kezdődik az elmélkedés majd annak befejeztével lehet elvégezni a karácsonyi gyónást. Viszont szombaton, 22-én 17.00 órakor kezdődik az elmélkedés.

Az idős és beteg hívők a karácsonyi szentgyónásukat és szentáldozásukat otthonukban december 18-án kedden és 19-én szerdán végezhetik el. Kérjük a hozzátartozókat, hogy ha valaki szeretné otthonában elvégezni szentgyónását, szentáldozását, ezt december 16-áig jelezzék a sekrestyében vagy a hivatalban!

December 15-én szombaton este 7 órakor tartja Karácsonyi Koncertjét a Vasvári Városi Kórus itt a templomban. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk az ünnepi hangversenyre.

Idén 5. alkalommal szervezzük meg a gyermekkarácsonyt melyre szeretettel hívjuk és várjuk a gyerekeket. A program december 22-én, szombaton délután lesz a Nagy Gáspár Kulturális Központban. Kérjük, hogy aki szeretne részt venni a programon, a szervezés miatt iratkozzon fel a sekrestyében december 9-ig.

A missziós zarándok címmel, beszélgetés lesz Loyd atyával 2018. december 7-én 19 órakor a Nagy Gáspár Kulturális központban Vasváron. Loyd atya búcsúztatója december 9-én lesz itt a templomban.

A jövő évi miseszándékokat, jövő héten december 10-től lehet íratni.

A missziós csoport november 28-án, szerdán este 6 órakor tartja imaóráját. Az imaórát követően fél 7-től Sándor atya tart előadást Szentföldről a plébánia közösségi termében. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

Vasvár Város Önkormányzata és a Plébánia község tisztelettel vár minden érdeklődőt 2018. december 2-án 15.00 órára a vasvári Nagyboldogasszony-templom elkészült külső felújításának megáldására és átadására. A templomot megáldja dr. Székely János Püspök Úr.