Heti hirdetések

2018.04.15 – Húsvét 3. vasárnapja

Idén a jubiláns házaspárok találkozója június 23-án, szombaton 10 órakor lesz Szombathelyen, a székesegyházban. Azokat a házaspárokat hívják és várják, akik idén ünneplik házasságuk kerek évfordulóját (5., 10., 15., 20., stb). Kérjük a házaspárokat, akik szeretnének részt venni a találkozón, hogy jelentkezzenek a plébániai hivatalban, június 8-ig. (A határidő elmúltával is fogadják a jelentkezéseket, de ezek a párok emléklapot csak utólag, postai úton kapnak, illetve a felolvasott névsorba nem kerülnek bele.)

Azoknak a ministránsoknak, akik Brenner János május elseji boldoggá avatására jelentkeztek, április 22-én, vasárnap délután 4 órakor megbeszélés lesz Vasváron, a közösségi teremben.

2018. augusztus 17. és 22. között erdélyi körutazást szerveznek Zalaegerszegről. Részletes információ a hirdetőtáblán olvasható.

2018.04.01 – Húsvétvasárnap

Április 6. elsőpéntek. E nap a megszokott módon zajlik, reggel 8 órakor szentségkitétel és este 6 órától közös Szentségimádás, 7 órakor szentmise, majd titokcsere lesz.
A Szentföld javára Vasváron 62 025 Ft gyűlt össze, ezt Egyházközségünk elküldte a Szombathelyi Egyházmegyének.

Templomunk oltárait szeretnénk a liturgiának megfelelő színű terítőkkel feldíszíteni. Ezért a rácsnál lévő perselybe erre a célra köszönettel elfogadunk minden jószívű adományt.

A plébánia hivatal zárva tart nagycsütörtöktől húsvéthétfőig. Köszönjük a megértésüket.

2018.03.18 – Nagyböjt 5. vasárnapja

Az óraátállítás miatt jövő szombaton, március 24-én a szentmise még este 6 órakor kezdődik, viszont vasárnap a nyári időszámítás kezdődik, így este 7 órakor kezdődik a mise.

2018. május 1-jén Szombathelyen, a Székesegyház előtti téren avatják boldoggá Brenner János vértanút. Erre a nagy alkalomra buszt indítunk, melynek költsége 400 Ft. Jelentkezni a hivatalban vagy a sekrestyében lehet legkésőbb március 25-ig. Bizonyos okok miatt jelentkezni kell azoknak is, akik személyautóval szeretnének menni.

A Szombathelyi Egyházmegyei Karitász meghirdette a „Családok a családokért” adománygyűjtő akcióját a nagyböjti szent időben. Az erre szánt összeget március 18-ig a rácsnál lévő perselybe kérjük betenni. Az adományokat hálásan köszönjük a rászoruló családok nevében.

Idén a hittantábort július 2–7. között tartjuk Zalalövőn. Várjuk a gyerekek jelentkezését június 15-ig. Részvételi díj 15 000Ft.

2018. július 31-től augusztus 6-ig zarándoklatot szervezünk Medjugorje-be. Július 10-ig lehet jelentkezni. A zarándoklat költsége 210 euró.

Plébániánk nagyböjti lelkigyakorlata március 22-én, 23-án és 24-én lesz a vasvári templomban. Minden alkalommal délután 5 órakor kezdődik az elmélkedés, utána gyónási lehetőség lesz.

Azoknak az idős és beteg testvéreknek, akik otthonukban szeretnék elvégezni a nagyböjti szentgyónást és szentáldozást, erre március 23-án, pénteken délelőtt lesz lehetőségük. Kérjük a hozzátartozókat, hogy ezt március 21-ig jelezzék a sekrestyében vagy a hivatalban.

2018.03.11 – Nagyböjt 4. vasárnapja

Március 13-án a fatimai engesztelésünket este 6 órakor tartjuk, előtte fél 6-tól rózsafüzért imádkozunk.

A március 15-i zarándoklatra jelentkezőknek hirdetjük, hogy az autóbusz reggel fél 8-kor indul a templomtól.

A Szombathelyi Egyházmegyei Karitász meghirdette a “Családok a családokért” adománygyűjtő akcióját a nagyböjti szent időben. Az erre szánt összeget március 18-ig a rácsnál lévő perselybe kérjük betenni. Az adományokat hálásan köszönjük a rászoruló családok nevében.

Idén a hittantábort július 2-7. között tartjuk Zalalövőn. Várjuk a gyerekek jelentkezését június 15-ig. Részvételi díj 15 000Ft.

2018.03.04 – Nagyböjt 3. vasárnapja

A katolikus iskolák javára Vasváron 92 915 Ft gyűlt össze, így egyházközségünk 145 000 Ft-ot küldött be a Szombathelyi Egyházmegyének.

Ma március 3-án az esti szentmisét követően, negyed nyolctól hangverseny kezdődik a templomban. Előadóművészek: Farkas Alexandra, Inotai-Tóth Noémi és Tóth Barnabás. Sok szeretettel hívnak és várnak minden kedves érdeklődőt.

Immár hagyománnyá vált március 15-i, nagyböjti zarándoklatunk. Idén több helyszínt is érint a zarándokút: Horvátnádalja, Velemér, Rábakethely és Magyarlak. Részvételi díj 3000 Ft, mely tartalmaz egy meleg ebédet, belépőjegyet és autóbuszköltséget. Jelentkezéskor kérjük a részvételi díj befizetését. Jelentkezni legkésőbb március 10-éig lehet.

2018. május 1-jén Szombathelyen, a Székesegyház előtti téren avatják boldoggá Brenner János vértanút. Erre a nagy alkalomra buszt indítunk, melynek költsége 400 Ft. Jelentkezni a hivatalban vagy a sekrestyében lehet legkésőbb március 25-ig. Bizonyos okok miatt jelentkezni kell azoknak is akik személyautóval szeretnének menni.

Idén a hittan tábort július 2-7. között tartjuk Zalalövőn. Várjuk a gyerekek jelentkezését június 15-ig. Részvételi díj 15 000Ft.

2018. július 31-től augusztus 6-ig szervezünk zarándoklatot Medjugorje-be. Július 10-ig lehet jelentkezni. A zarándoklat költsége 210 euró.

Jövő vasárnap, március 11-én délután kerül sor a városnéző séták következő rendezvényére, ezúttal a domonkos nővérek egykori zárdáját látogathatjuk meg. A program vendége lesz Petra nővér, a kőszegi domonkos általános iskola és gimnázium igazgatója, aki a séta után előadást tart kőszegi iskoláról. A programot ezért ajánljuk a továbbtanulásban érintett családoknak is.