A katolikus iskolák javára Vasváron 92 915 Ft gyűlt össze, így egyházközségünk 145 000 Ft-ot küldött be a Szombathelyi Egyházmegyének.

Ma március 3-án az esti szentmisét követően, negyed nyolctól hangverseny kezdődik a templomban. Előadóművészek: Farkas Alexandra, Inotai-Tóth Noémi és Tóth Barnabás. Sok szeretettel hívnak és várnak minden kedves érdeklődőt.

Immár hagyománnyá vált március 15-i, nagyböjti zarándoklatunk. Idén több helyszínt is érint a zarándokút: Horvátnádalja, Velemér, Rábakethely és Magyarlak. Részvételi díj 3000 Ft, mely tartalmaz egy meleg ebédet, belépőjegyet és autóbuszköltséget. Jelentkezéskor kérjük a részvételi díj befizetését. Jelentkezni legkésőbb március 10-éig lehet.

2018. május 1-jén Szombathelyen, a Székesegyház előtti téren avatják boldoggá Brenner János vértanút. Erre a nagy alkalomra buszt indítunk, melynek költsége 400 Ft. Jelentkezni a hivatalban vagy a sekrestyében lehet legkésőbb március 25-ig. Bizonyos okok miatt jelentkezni kell azoknak is akik személyautóval szeretnének menni.

A Szombathelyi Egyházmegyei Karitász meghirdette a “Családok a családokért” adománygyűjtő akcióját a nagyböjti szent időben. Az erre szánt összeget március 18-ig a rácsnál lévő perselybe kérjük betenni. Az adományokat hálásan köszönjük a rászoruló családok nevében.

Idén a hittan tábort július 2-7. között tartjuk Zalalövőn. Várjuk a gyerekek jelentkezését június 15-ig. Részvételi díj 15 000Ft.

2018. július 31-től augusztus 6-ig szervezünk zarándoklatot Medjugorje-be. Július 10-ig lehet jelentkezni. A zarándoklat költsége 210 euró.

Jövő vasárnap, március 11-én délután kerül sor a városnéző séták következő rendezvényére, ezúttal a domonkos nővérek egykori zárdáját látogathatjuk meg. A program vendége lesz Petra nővér, a kőszegi domonkos általános iskola és gimnázium igazgatója, aki a séta után előadást tart kőszegi iskoláról. A programot ezért ajánljuk a továbbtanulásban érintett családoknak is.

Plébániánk nagyböjti lelkigyakorlata március 22-én, 23-án és 24-én lesz a vasvári templomban. Minden alkalommal délután 5 órakor kezdődik az elmélkedés, utána gyónási lehetőség lesz.