A vasvári Nagyboldogasszony templom búcsúját 2017. aug. 13-án tartottuk meg. Augusztus 12-én, a Szent Kereszt felmagasztalása plébániatemplomban este a 7 órai szentmisével vette kezdetét a búcsúi előkészület, melyet Kaszás Csaba, újmisés atya mutatott be. Meghatóan szép szentbeszédet mondott, majd a mise végén újmisés áldásban részesítette a híveket, akiknek ez alkalomból szentképeket osztott. Ezután elkezdődött az éjszakai virrasztás. 9-től 10 óráig imaóra volt a Fatimai engesztelés, majd atyák által vezetett  Szentségimádás következett.

A szentségimádás alatt a gitáros hangszer kísérettel énekelték a dicsőítő énekeket. Majd befejezésül  egyéni szentségi áldásban részesültek a hívek. A szentségimádás után hamarosan kezdődött a Keresztút. Ezután folytatódott a virrasztás közös imádságokkal, rózsafüzérrel és énekekkel.

Reggel 7 órakor szentmisét mutatott be Dr. Horváth Lajos atya, majd 8.30 kor Dr. Pem László atya. 10 órakor menet indult a Mária kegyszoborral a plébánia templomból a temetői Nagyboldogasszony templomba. 10.30-kor az ünnepi szentmisét Zakó Jenő, nemesbődi plébános celebrált. Délután 14.30-kor litánia keretében búcsúztatták a zarándokokat.

(Vasvári Újság – 2017. szeptember 6.)