Szent Kereszt felmagasztalása plébánia Vasvár

Vasvár, Bartók Béla u. 3.

 

Plébánia: 94/370-142

Plébános: Tengan Sebastian SVD – 30/221-6525

Káplán: Fernandes Loyd SVD – 30/995-5057

 

 

Július 18-án az a megtiszteltetés érte plébániánkat, hogy dr. Horváth Lajos atya templomunkban, a vasvári hívek körében ünnepelte pappá szentelésének 60. évfordulóját. Délután 4 órakor a meghívott atyák és az asszisztencia ünnepélyes bevonulásával vette kezdetét a szentmise. A szentélyt megtöltötték az ünnepre meghívott koncelebráns atyák és a ministránsok. A szertartás elején a képviselőtestület és Tóth Balázs polgármester úr köszöntötték a gyémántmisés ünnepeltet, megköszönve szerető jelenlétét városunkban, és segítőkészségét plébániánk lelki életében. Az ünnep szónokának, Marton István atyának emelkedett, szép prédikációjából és Lajos atya visszaemlékezéséből jobban megismerhettük ezt a hűségben megélt, szép életutat, együtt hálát adhattunk érte. A szentmise után a kolostorkertben a híveket szeretetvendégség várta.

(Vasvári Újság – 2017. augusztus 2.)

Keresés az oldalon

Ajánló

 

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Facebook

Linkajánló

Magyar Katolikus Egyház

Isteni Ige Társasága

Szent Imre Missziósház és Verbita Központ

 

Magyar Kurír

Nagy Gáspár Kulturális Központ

 

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés