Július 18-án az a megtiszteltetés érte plébániánkat, hogy dr. Horváth Lajos atya templomunkban, a vasvári hívek körében ünnepelte pappá szentelésének 60. évfordulóját. Délután 4 órakor a meghívott atyák és az asszisztencia ünnepélyes bevonulásával vette kezdetét a szentmise. A szentélyt megtöltötték az ünnepre meghívott koncelebráns atyák és a ministránsok. A szertartás elején a képviselőtestület és Tóth Balázs polgármester úr köszöntötték a gyémántmisés ünnepeltet, megköszönve szerető jelenlétét városunkban, és segítőkészségét plébániánk lelki életében. Az ünnep szónokának, Marton István atyának emelkedett, szép prédikációjából és Lajos atya visszaemlékezéséből jobban megismerhettük ezt a hűségben megélt, szép életutat, együtt hálát adhattunk érte. A szentmise után a kolostorkertben a híveket szeretetvendégség várta.

(Vasvári Újság – 2017. augusztus 2.)